Menu
Panorama
XVII Piknik Olipmpijski
 
XVII Piknik Olipmpijski


XVII PIKNIK OLIMPIJSKI 23.05.2014
Warszawa, Park Kępa Potocka
Stanowisko Polskiego Związku Kolarskiego:

Zakręć Piknikiem - wyścigi na trenażerach dla dorosłych w kategorii PRO na dystansie 3 km

Zostań Mistrzem Kolarskim - wyścigi non stop na trenażerze kolarskim dla dzieci na dystansie 1 km

Wyścig Pokoju - Zagraj w kapsle

Pokazy trialu rowerowego w wykonaniu kadry narodowej PZKOL

Stanowisko Shimano- prezentacje sprzętu, porady serwisowe

Stanowisko Garmin - pokaz profesjonalnych narzędzi do monitorowania treningów kolarskich, biegowych itd.

Rowerowy tor przeszkód + konkurs „ Jeżdżę z głową” – dla najmłodszych i rodziców

Strefa dzieci - Stwórz własny rower dowolną techniką plastyczną

Ogródek kolarski – Rowerowy zawrót głowy

Spotkania z mistrzami kolarskimi

Prezentacja profesjonalnych rowerów kolarskich

Ile waży rower – profesjonalna waga na której każdy może przekonać się ile waży jego rower i porównać z wagą profesjonalnych rowerów wyścigowych

Pan z bicyklem – czyli jak kiedyś jeździli nasi pradziadowie
 
Fotorelacja
 
 
Mistrzostwa Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych
 
Mistrzostwa Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych


W dniach 14-21 marca 2015 roku odbędą się Mistrzostwa Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych

Polska to wyjątkowy kraj na lotniczej mapie świata. Decyzją Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI w roku 2015 w naszym kraju zorganizowane zostaną aż 4 imprezy pierwszej kategorii. Chodzi tu o mistrzostwa świata lub Europy i to w najbardziej widowiskowych dyscyplinach. Najwcześniej, bo już w marcu Bemowskie Centrum Kultury Artbem zorganizuje 2. Mistrzostw Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych dla Seniorów i Juniorów, których prawo organizacji i przeprowadzenia zostało przyznane przez Międzynarodową Federację Lotniczą i Aeroklub Polski. Mistrzostwa odbędą się w Pruszkowie i Warszawie, w terminie od 14 do 21 marca przyszłego roku. Ceremonia otwarcia mistrzostw zaplanowano w Amfiteatrze Bemowo.

Patronem medialnym Mistrzostw Świata FAI w klasie F3P jest SKRZYDLATA POLSKA.

Przewidujemy, że w mistrzostwach weźmie udział 140 uczestników (zawodników, kierowników ekip i trenerów oraz pomocników) z 18 krajów i mamy nadzieję, że będzie to największa tego typu impreza w skali świata. Widzowie, których zapraszamy już dziś, będą mogli rzez 8 dni oglądać to niezwykłe i prestiżowe wydarzenie sportowe. Modelarze – piloci z całego świata, ogarnięci pasją latania, zaprezentują najwyższy kunszt pilotażu modeli akrobacyjnych oraz freestyle’owych – latających do rytmów muzyki. Będzie to pierwsza impreza modelarstwa halowego – tak dużej rangi w Polsce.

Akrobacja precyzyjna zdalnie sterowanymi modelami samolotów w hali sportowej, to stosunkowo młoda konkurencja. Uprawiana jest przez modelarzy mniej więcej od 10 lat, a w roku 2012 uznana jako klasa mistrzowska. Ta słuszna decyzja FAI pozwoliła Niemcom zorganizować pierwsze w dziejach światowego modelarstwa mistrzostwa świata (Coburg 2013). Drugie odbędą się w Polsce w okresie od 14 do 21 marca przyszłego roku, w Hali Toru kolarskiego „BGŻ Arena”.

Wybór hali w Pruszkowie okazał się strzałem w dziesiątkę. Podczas turnieju testowego, tzn. Międzynarodowych Mistrzostw Polski „AeroMusicals”, rozegranego w marcu tego roku zawodnicy (m.in. aktualny mistrz świata i wicemistrz – Gernot Bruckmann i Donatas Pauzuolis) zgodnie stwierdzili, że jest to jedno z najlepszych miejsc, w jakim przyszło im rywalizować.

Modele zawodnicze to maszyny wykonane z najnowocześniejszych materiałów, między innymi z pianki depronowej, prętów i rurek z włókien węglowych. Szkielet modelu pokryty jest folią poliestrową o nieprawdopodobnej grubości 2-5 mikronów (czyli około 20-krotnie cieńszej od włosa ludzkiego). Masa startowa modelu gotowego do lotu (z silnikiem elektrycznym, odbiornikiem radiowym, serwomechanizmami i akumulatorem litowo-polimerowym) może wynosić – tylko 38 gramów!

Ta dynamicznie rozwijająca się konkurencja polega na tym, że pilot musi zademonstrować, pełną wiązankę figur akrobacyjnych (11 manewrów). Na etapie 4 lotów eliminacyjnych obowiązuje program nieco prostszych manewrów. Do lotów w ramach programu finałowego (złożonego z figur znacznie trudniejszych) kwalifikuje się 25% pilotów, po eliminacjach. W tej końcowej fazie lotów finałowych modelarze walczą już o tytuły mistrzowskie i medale. Na mistrzostwach świata w akrobacji precyzyjnej -F3P, loty oceniane są przez 2 panele sędziowskie – po 5 sędziów w każdym. Finały oceniane są przez 10 sędziów.

Dla bardziej medialnego charakteru, podczas mistrzostw rozgrywa się jeszcze konkurencję F3P-AFM, zwaną też AeroMusicals. Tak też będzie i w Pruszkowie. Tak więc ukoronowaniem mistrzostw świata – w sobotę 21 marca, będą piękne zawody międzynarodowe AeroMusicals oraz wieczorne pokazy Indoor Airshow. Organizatorzy mają nadzieję, że tego dnia hala BGŻ Arena będzie wypełniona po brzegi publicznością. Dodajmy, że jest tam około 1800 miejsc siedzących.

W konkurencji F3P-AFM „AeroMusicals”, weźmie udział 50 % zawodników startujących w mistrzostwach świata, po zaliczeniu 4 lotów eliminacyjnych w akrobacji precyzyjnej. Polska – jako organizator będzie mogła zgłosić do tych zawodów do 8 zawodników. W tej bardzo widowiskowej klasie F3P-AFM piloci prezentują najwyższy kunszt pilotażu, latają bowiem tzw. freestyle do podkładu muzycznego, przygotowanego samodzielnie (dwa fragmenty szybkiej i dwa wolnej muzyki – ułożonych na przemian).

W zawodach AeroMusicals sędziowie oceniają: STYL (precyzję i różnorodność manewrów oraz umiejętność pilotażu), JAKOŚĆ ARTYSTYCZNĄ (synchronizację z muzyką, oddanie nastroju, kolejność wolnych i dynamicznych faz), jak również WRAŻENIE OGÓLNE (wykorzystanie strefy lotów, zachowanie zasad bezpieczeństwa i ciągłość programu). Efekty specjalne, np. confetti, taśmy doczepione do modelu itp. mają oczywiście wpływ na ocenę końcową.

Modelarstwo halowe jest bardzo edukacyjnym, rozwijającym się i relatywnie tanim sportem dla młodzieży. W przeciwieństwie do klasy modeli akrobacyjnych F3A koszty modelu F3P z wyposażeniem, są znacznie mniejsze. Trzeba tu podkreślić, że uprawianie akrobacji halowej jest znakomitym wstępem do konkurencji F3A. Największym problemem jest jednak dostęp do hal sportowych. Przy podejściu komercyjnym są to bardzo duże koszty (bo nie da się latać we fragmencie hali), a nieodpłatne udostępnienie jest rzadkością. Chcąc planować rozwój tej „młodej” i bardzo ciekawej konkurencji F3P oraz AeroMusicals, a także udział w zawodach międzynarodowych, wszystkie podmioty zainteresowane rozwojem modelarstwa halowego powinny znaleźć jakieś rozwiązanie tej ważnej kwestii – dostępu do hal sportowych. Czytelników zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową mistrzostw: www.f3p-wch2015.pl

Firmy i osoby prywatne zainteresowane sponsoringiem lub wsparciem organizacji, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Organizatorów (zakładka „For Sponsors” i „For Benefactors”).

Bogdan Wierzba Aeromodelklub Artbem (dyrektor organizacyjny mistrzostw świata)
 
Grand Prix Polski 2014
 


W dniach 5-6.07.2014 odbyły się zawody GP Poland. Jest to wyścig z najwyższą rangą wyścigów UCI po zawodach mistrzowskich jak Mistrzostwa Świata i Europy oraz Puchary Świata.


Zgodnie z przepisami UCI zawody zawierają:

wyścigi dla mężczyzn kat. Elita

wyścig dla mężczyzn kat. Junior i U-23

wyścig dla kobiet kat. Juniorka, U-23 lub Elit

co najmniej 3 konkurencje olimpijskie z programu MŚ


Polscy medaliści, którzy wezmą udział w wyścigu:

1.Damian Zieliński, Kamil Kuczynski Maciej Bielecki (POL) – brązowi medaliści w sprincie drużynowym – Mistrzostwa Europy Elity 2011

2.Krzysztof Maksel (POL) – Wicemistrz ME w kerinie 2012, brązowy medalista MME na 1 km 2013

3.Łucja Pietrzak – Mistrzyni Europy w Omnium w roku 2013

 
Fotorelacja
 
 
XVI Piknik Olimpijski 2014
 
XVI Piknik Olimpijski 2014


XVI PIKNIK OLIMPIJSKI

14.09.2014 od 12.00

Park Śląski w Chorzowie

Na naszym stanowisku:


Wyścigi na trenażerach kolarskich dla zawodowców i amatorów

Mistrzostwa Polski w kapsle

Pokazy trialu rowerowego w wykonaniu kadry narodowej PZKOL

Stanowisko Velo – rowery, części rowerowe, odzież kolarska

JB Rowery – prezentacja profesjonalnych rowerów torowych i szosowych

Spotkanie z olimpijczykami

 
Narodowy Dzień Sportu 2014
 
Narodowy Dzień Sportu 2014

Trening jest zaplanowany dla 3 grup uczestników po 20 osób w każdej grupie.


Grafik treningów:

10 – 11.00 grupa I

11 – 12.00 grupa II

12 – 13.00 grupa III

Uczestnicy – do udziału w treningu zapraszamy wszystkich chętnych.

Uczestnikom nieodpłatnie udostępnimy rowery torowe i kaski.

Zapewniamy również fachową pomoc i naukę jazdy na rowerze torowym (z tzw. ostrym kołem).

Uczestnicy muszą mieć obuwie sportowe (np. typu adidasy). Ze względu na bezpieczeństwo i na specyfikę rowerów torowych w treningu mogą uczestniczyć dzieci w wieku powyżej 10 lat (minimalny wzrost 140 cm).

Zgłoszenia uczestników prosimy przesyłać mailem na adres w terminie do dnia 12.06.2014.

O udziale w treningu decyduje kolejność zgłoszeń. W związku z tym, że chcemy dać szansę uczestnictwa jak największej ilości osób prosimy o zgłaszanie się na jeden trening.


Organizację treningu koordynuje p. Patrycja Sitarska tel. 22 738 83 95

 
Pruszkowska Giełda Sportowa
 


I Pruszkowska Giełda Sportowa/Lato 2014


>25 maja, godz. 9-16


Koordynator: Patrycja Sitarska


tel. 515 604 564, e-mail:marketing@pzkol.pl

 
Arena Pruszków Sp.z o.o. ul. Andrzeja 1, 05-800 Pruszków
tel. (022) 738-83-94, (022) 738-83-95;
e-mail:
2008 BGŻ BNP PARIBAS Arena. All rights reserved
Projekt & cms: www.zaler.pl