ORLEN Grand Prix Poland 2019

 

 

W dniach 20-22 września 2019 roku (piątek – niedziela) na Torze Kolarskim Arena Pruszków zostaną rozegrane Międzynarodowe Zawody w kolarstwie torowym ORLEN Grand Prix Poland 2019. Cykliczna impreza, gromadząca wielu znakomitych kolarzy torowych, powraca na pruszkowską Arenę pół roku po udanych Mistrzostwach Świata, organizowanych w Pruszkowie na przełomie lutego i marca br. Kibice będą mieli okazję ponownie zobaczyć w akcji najlepszych torowców świata, rywalizujących w konkurencjach, które będą również rozgrywane podczas przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

 

Na torze pojawią się czołowi polscy i zagraniczni kolarze, rywalizujący w niezwykle widowiskowym i uwielbianym przez publiczność sprincie (indywidualnym i drużynowym), keirinie, drużynowym wyścigu na dochodzenie, wyścigu punktowym, scratchu, madisonie oraz w konkurencjach, wchodzących w skład tzw. omnium. Wszystkie konkurencje zostaną rozegrane w kategoriach kobiet i mężczyzn, a w kilku konkurencjach (wyścig punktowy, scratch i omnium) rywalizować będą również juniorki i juniorzy.

 

Na deskach Areny Pruszków widzowie będą mieli szansę podziwiać m.in. złotą medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Rio – Katie Archibald, wielokrotnego mistrza świata i mistrza Europy, Rogera Kluge oraz wielu znakomitych polskich kolarzy torowych, m.in. brązowego medalistę tegorocznych mistrzostw świata w sprincie – Mateusza Rudyka, aktualnego mistrza Europy, Wojciecha Pszczolarskiego, mistrza świata z 2017 roku w scratchu – Adriana Teklińskiego i wielu innych znakomitych sportowców.

 

Impreza rozpocznie się w piątek o godzinie 11:00 i potrwa do wieczora w niedzielę. W sobotę i niedzielę zawody rozpoczynać się będą o godzinie 10:00.

 

Wstęp na zawody jest wolny.

 

Honorowy patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, a sponsorem tytularnym zawodów jest PKN Orlen.

2019-09-19T09:00:14+00:00wrzesień 19, 2019|