Grand Prix Polski 2018

Grand Prix Poland 2018 w kolarstwie torowym Arena Pruszków, 6-8 lipca 2018 r. Już w czwartek 6 lipca w Arenie Pruszków rozpoczną się międzynarodowe zawody w kolarstwie torowym – Grand Prix Poland 2018. Rywalizować w nich będzie 180 zawodników i zawodniczek z 24 krajów. Wśród nich są trzy wielkie gwiazdy światowego kolarstwa torowego – Jason Francis Kenny, Robert Förstemann oraz Grégory Baugé.

Podczas zawodów kibice będą mogli obserwować zmagania kolarzy i kolarek z Austrii, Barbadosu, Białorusi, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Gruzji, Holandii, Irlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Nowej Zelandii, Polski, Portugalia, Rosji, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

– Grand Prix które odbędzie się w Pruszkowie jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. To nie tylko impreza testowa przed mistrzostwami świata w kolarstwie torowym, które na przełomie lutego i marca przyszłego roku zorganizujemy w Polsce, ale także kolejna świetna okazja dla naszych zawodników do zaprezentowania światowego poziomu sportowego w rywalizacji ze światową czołówką. Liczę na kilka zwycięstw, a wiara ta oparta jest na dobrych wynikach naszych kolarzy w poprzednich zawodach mistrzowskich UCI. Nasi zawodnicy świetnie znają tor i są głodni sukcesów – komentuje Janusz Pożak, prezes Polskiego Związku Kolarskiego (PZKol).

Wśród Polaków wystąpią utytułowani: Justyna Kaczkowska, Rafał Sarnecki, Daria Pikulik, Damian Zieliński, Daniel Rochna oraz Krzysztof Maksel.

Wśród zagranicznych uczestników Grand Prix Polski są słynni kolarze torowi Brytyjczyk Jason Francis Kenny , Niemiec Robert Förstemann oraz Francuz Grégory Baugé.

Pierwszy z nich jest wielokrotnym medalistą olimpijskim i wielokrotnym medalistą mistrzostw świata i Europy.

Förstemann to brązowy medalista igrzysk olimpijskich i wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy. Prócz znakomitych wyników w rywalizacji sportowej Förstemann zasłynął rywalizacją z … 700 watowym tosterem. Niemiec udowodnił, że jego uda, które mają aż 74 centymetry w obwodzie, są w stanie wygenerować tyle energii by wypiec tosta. Dzięki temu wyzwaniu Förstemann zyskał przydomek „Człowiek toster”.

Baugé ma w swoim dorobku trzy medale olimpijskie, wiele medali mistrzostw świata oraz tytuł wicemistrza Europy.

– Dla PZKol Grand Prix w Pruszkowie jest ważne także z tego powodu, że chcemy udowodnić, że mimo trudności które są w związku, potrafimy zorganizować wydarzenie na najwyższym poziomie. Rozpoczęliśmy działania mające na celu odbudowanie dobrego wizerunku PZKol, a naszym celem jest zapewnienie kolarstwu należnego miejsca w polskim sporcie. Cały czas intensywnie pracujemy nad tym by znaleźć partnerów i sponsorów, także dla naszej areny – dodał Janusz Pożak.

Transmisja internetowa

Wstęp na zawody jest wolny. Wszyscy ci, którzy nie będą mogli przyjechać na Grand Prix do Pruszkowa, będą mogli obejrzeć transmisję na żywo z zawodów na oficjalnym profilu facebookowym PZKol:

https://www.facebook.com/PZKol/ oraz na oficjalnym kanale youtube PZKol: https://goo.gl/GiJPMx

Mistrzostwa świata w kolarstwie torowym odbędą się w dniach 27 lutego – 3 marca 2019 r. w Arenie Pruszków.

To najważniejsze wydarzenie torowe organizowane przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI)

Polski Związek Kolarski

Andrzeja 1, 05-800 Pruszków

www.pzkol.pl

biuro@pzkol.pl

2018-12-04T08:48:26+00:00listopad 20, 2018|